آیا پاستیل برای استخوان سازی خوب است؟

پاستیل ، اسنکی است که به عنوان بدون چربی، بدون مواد نگهدارنده و محتوی۱۰۰ درصد ویتامین C با میوه های طبیعی برچسب می خورد و کاملا سالم به نظر می رسد!
اما در واقع این گونه نیست. براساس یک مطالعه جدید ، ۸۵ درصد از اسنک های میوه ای که به فروش می رسند، مقدار شکر بیشتری از صمغ میوه دارند.
ژلاتین موجود در پاستیل از نوع ژلاتین حیوانی است و ژلاتین در واقع نوعی پروتئین بی کیفیت است و میزان پروتئین موجود در پاستیل بسیار کمتر از پروتئین گوشت، شیر و تخم مرغ و … است و بسیاری از اسیدهای آمینه ضروری را ندارد، بنابراین پروتئینی نامرغوب است که نسبت به سایر پروتئین ها ارزش غذایی بسیار پائینی دارد و منبع خوبی برای تامین کلسیم و سایر ریزمغذی های مورد نیاز بدن نیست.
طعم های میوه ای و نوشابه ای و … هم فقط و فقط به دلیل اسانس و طعم دهنده های مصنوعی است و هیچ فرقی بین پاستیل نوشابه ای و میوه ای وجود ندارد.
دنبال ویتامین و موادمعدنی نباشید: هر یک مشت پاستیل تقریبا هیچ ویتامین و ماده معدنی مهمی برای بدنتان تامین نمی کند مثل آهن، کلسیم و ویتامین ث.
وقتی حدود یک مشت از آن را می خوریم با اینکه حدود ۱۱۰ تا ۱۴۰ کالری انرژی دریافت می کنیم ولی اصلا ویتامین و مواد مغذی دیگری همراه آن به بدن خود نمی رسانیم
مثلا اگر به جای خوردن یک عدد سیب، یک مشت پاستیل بخوریم به مقدار زیادی پتاسیم، ویتامین c وفیبر را که قرار بود با خوردن آن سیب به بدن ما برسد را از دست خواهیم داد.

 

لغو دیدگاه

مطالب مشابه