بیشتر بدانیم, بیماری, سبک زندگی, مطالب, پوست و مو

روغن بنفشه

9k= روغن بنفشه

پیامبر(ص)در مورد روغن بنفشه فرمود: روغن بنفشه نسبت به دیگر روغن ها از جهت برتری مانند برتری اسلام نسبت به دیگر ادیان است.
امام صادق علیه السلام فرمود: (روغن بنفشه،سرور روغن ها است)
صالح بن عقیده از پدرش نقل می کند که: مقداری غله به امام هدیه کردم. آن شخص که غله هارا برده بود، دچار صرع شد (غش و سردرد خیلی شدید) و مخش عیب برداشت، به شدت احساس درد می کرد.
او مدینه رفت و به امام علیه السلام خبر داد، امام فرمود:(آیا روغن بنفشه به او ندادید)پس بنفشه (روغن بنفشه)داخل بینی او ریختند و خوب شد.
بعد امام فرمود:ای عقبه! روغن بنفشه در تابستان، سرد و در زمستان، گرم است. برای شیعیان نرم است اگر مردم فایده و قدر روغن بنفشه را میدانستند، یک اوقیه (واحد وزنی) بنفشه را یک دینار می خریدند.
امام صادق علیه السلام فرمود: از طرف شما در نزد ما چیزی محبوب تر از روغن بنفشه نیست.
امام صادق علیه السلام فرمود: امیر المومنین علیه السلام فرموده است: در خود روغن بنفشه بریزید که رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: اگر مردم قدر بنفشه را می دانستند آن را پشت سرهم می خوردند و چیزی از آن نمی گذاشتند.
امام صادق علیه االسلام فرمود: روغن بنفشه مغز را نیرو می بخشد.
امام صادق علیه السلام فرمود: مثل بنفشه در میان روغن ها، همانند مثل شیعیان ما است در میان مردم.
امام صادق علیه السلام فرمود: امیرالمومنین علیه السلام فرموده است: داغی تب را به وسیله روغن بنفشه برطرف کنید.
روغن بنفشه و درمان ضربه مغزی:
ضربه مغزی که گاهی در اثر تصادف و گاهی سقوط و امثال این ها اتفلق می افتد، در طب امروزی درمان خاصی ندارد و تنها با استراحت و ترمیم خود بدن درمان صورت می گیرد ولی در طب اسلامی درمان عاجل و مؤثر و جدی دارد و آن روغن بنفشه است. برای استفاده باید هر شب در هر بینی دو قطره ریخته شود و این کار تکرار شود، بسیار تجربه شده که افرادی در اثر ضربه مغزی به کما رفتند و با این روش خیلی زود چشم باز کردند و درمان شدند.
روغن بنفشه درمان انواع سردرد و میگرن:
یکی از درمان های سردرد در طب اسلامی استفاده از روغن بنفشه پایه کنجد است، از آنجا که روغن کنجد خود داروی سردرد است و روغن بنفشه هم داروی سردرد است، اگر روغن بنفشه پایه کنجد باشد از دو جهت برای درمان سردرد مفید خواهد بود.
درمان فوری تب با روغن بنفشه:
این روش بهترین درمان و درمان فوری تب است، حتی سخت ترین حالت تب که بیمار تبش مقاوم است و درمان نمی شود و درمان این است که کاسنی تازه را بگیرید و له کنید و روغن بنفشه پایه زیتون روی آن بریزید و با آن مخلوط کنید و روی پیشانی بیمار بمالید، در کمتر از پنج دقیقه تب اش تسکین می یابد، اگر کاسنی تازه نباشد، کاسنی خشک را آسیاب کنید و با روغن بنفشه پایه زیتون مخلوط کنید و روی پیشانی بیمار بمالید، البته کاسنی تازه باشد بهتر است و اثرش بیشتر است، نکته دیگر اینکه کاسنی را چه تازه و چه خشک باشد نباید شست، چون یک قطره از بهشت هر روز صبح بر برگ آن می ریزد و آن قطره درمان است، حتی مصرف کردن و خوردن آن نیز باید بدون شستن باشد، این دارو علاوه بر تب برای میگرن هم مفید است، کسانی که مبتلا به میگرن هستند و همیشه از مسکن استفاده می کنند بهتر است به جای قرص های شیمیایی که ضرر دارد از این روش استفاده کنند.
روغن بنفشه فواید بسیار دارد از جمله جلوگیری از ریزش مو، سفید کردن پوست صورت، بر طرف کردن کک و مک صورت، نرم کردن مو، اگر در بینی ریخته شود سبب ترمیم و تقویت مغز می شود،باعث زیادی عقل و قدرت درک میشود و برای سینوزیت، میگرن و سر درد بهترین درمان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *