بیشتر بدانیم, سبک زندگی, مطالب

مزاج شناسی رنگ ها

Z مزاج شناسی رنگ ها

 

تأثیر رنگ ها روی بخش های مختلف بدن بسیار عجیب است و تا حد زیادی مرتبط با چاکراهای انرژی می باشد. تجزیه نور شامل 7 رنگ بنفش،نیلی،آبی،سبز،زرد،نارنجی و قرمز می باشد. چهار رنگ اول، بنفش، نیلی، آبی، سبز، تأثیرات مربوط به روح را القا می کند و سه رنگ زرد، نارنجی، قرمز تأثیرات مربوط به جسم را القا می کند.

رنگ قرمز: مزاج گرم دارد. میوه های قرمز رنگ در پاکی خون اثر گذار بوده و باعث ساخته شدن خون جدید می شوند. بر اثر استفاده از رنگ قرمز ارتعاشات درمان کننده و تقویت کننده ای برقرار میشود. این اثرات در موارد کم خونی، لاغری و نحیفی، سردی دست و پاها و در موارد فقر غذایی میتواند کمک کننده باشد و در تأمین انرژی بدن همراه با سایر مکمل های غذایی بسیار کارساز است. رنگ چهره افراد دموی قرمز است.

رنگ نارنجی: مزاج گرم دارد. رنگ نارنجی علامت انرژی می باشد. این رنگ از اختلاط دو رنگ قرمز و زرد حاصل میشود. اگر رنگ قرمز را نشانه شخصیت و رنگ زرد را نشانگر عقل بدانیم از جمع شدن این دو به غلبه بر خشم و کنترل بر خویش حاصل میشود.

رنگ زرد: رنگ زرد مزاج گرم و خشک دارد. این رنگ علامت هوش، فهم، درایت زیاد می باشد. رنگ زرد دارای قدرت درمان کنندگی در مورد دیابت و تحریک روده بزرگ و یبوست می باشد. رنگ چهره افراد دچار غلبه صفرا زرد می باشد که برابری دارد با عنصر آتش.

رنگ سبز: رنگ سبز دارای ارتعاشات متعادل کننده مهمی برای سیستم عصبی می باشد. مزاج این رنگ معتدل است. رنگ سبز موجب تهییج، التهاب یا حساسیت نمی شود.
رنگ سبز اثر آرام بخش جدی روی قلب دارد. اثر کنترل کننده رنگ سبز روی افراد دچار فشارخون نیز بسیار مطرح می باشد. استفاده از رنگ سبز برای هر نوع اشکال مربوط به دستگاه گردش خون میتوان بهره گرفت. رنگ سبز جهت تمدد اعصاب استفاده می شود.

رنگ آبی: مزاج خنک دارد.رنگ آبی موجب آرامش و تشعشعات صلح آمیز شده،دارای کیفیت خواب آور است. رنگ آبی سبب ایجاد روحیه مثبت در فرد می شود.

رنگ نیلی: این رنگ شروع لطافت طیف های نور می باشد. نیل به روحانیت، خودکفایی و عقل می باشد. رنگ نیلی موجب گشادگی چشم سوم (دید درون و برون) میگردد و درهارا به روی ناآگاه باز میکند.

رنگ بنفش: این رنگ معتدل است با گرایش به سردی. بالاترین و عمیق ترین طیف نوری است که با بالاترین عامل وجودی یعنی فهم عالی ارتباط دارد.
رنگ بنفش از ترکیب رنگ قرمز(مربوط به جسم)و رنگ آبی(مربوط به روح)حاصل میشود.

استفاده از رنگ بنفش برای رفع بی خوابی و رفع نارسایی ذهن توصیه میشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *