بیشتر بدانیم, بیماری, سبک زندگی, مطالب

چند روش آسان برای کمک به دفع سموم بدن

photo 2019 01 06 16 16 55 چند روش آسان برای کمک به دفع سموم بدن

1-سعی کنید سالیانه 2 بار حجامت عام(بین دو کتف) انجام دهید، یکبار در اول بهار و یکبار در خردادماه (ماه حزیران در هفتم و یا چهاردهم آن)، که منقول است از امام الرئوف، شمس الشموس حضرت امام رضا(ع) هرکس در ۷ حزیران حجامت انجام دهد داروی یکسال از بیماری خود را دریافت می کند و اگر در آن روز موفق به انجام آن نشدید در ۱۴ حزیران حجامت کنید.

با انجام حجامت گلبولهای سفید خون افزایش یافته و باعث تقویت سیستم دفاعی بدن خواهد شد و بدن با تقویت سیستم دفاعی منجر به بیماری نمیگردد.
قابل ذکر است حجامت برای افراد بلغمی مزاج باید با تدابیر و تحت نظر متخصص طب سنتی انجام گردد.

2-آب آشامیدنی را به صورت جوشانده مصرف کنید و در یک لیتر جوشانده آن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب خانگی بریزید تا عاری از سموم شود و یا آب چشمه، قنات و … جوشانده و استفاده شود.

همانا رسول اکرم(ص)فرمودند:در خانه ای که سرکه باشد اهل آن خانه فقیر نشوند، سرکه با خاصیت آنتی بیوتیکی قوی خود موجب می شود تا بدن انسان از میکروب در امان بماند.

3-هر سه ماه یکبار به مدت دو هفته ناهار آش جو میل کنید با انواع سبزیجات و چاشنی: زنجبیل، زیره سبز و مقداری آبغوره.

4-معجون دوسین را مصرف کنید حداقل روزانه یک قاشق مرباخوری و به کودکانتان نیز بخورانید، در کودکان روزانه به اندازه یک نخود کافیست، می دانید که در ترکیب دوسین سیاهدانه است و این دانه سیاه دارای خواص بی شمار و ارزشمندیست.

امام صادق(ع): سیاهدانه دوای هر دردیست بجز مرگ و نیز ترکیب عسل که در قرآن کریم به عنوان شفا از آن یاد شده است، از این دو مخلوط یک معجون معجزه آسا بدست می آید، که باعث قدرت پیر و جوان و تقویت سیستم دفاعی بدن میگردد.

5-بجای مصرف نوشیدنی های مضر موجود در بازار از قبیل: نوشابه، دلستر و …. از نوشابه ای خوشمزه مانند سکنجبین استفاده کنید تا همیشه کبد شما سالم بماند.

از مصرف گوشت گاو، گوساله، فست فود ها و سایر مواد غذایی مضر جدا خودداری کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *